Haber Detayı
15 Eylül 2020 - Salı 09:53 Bu haber 1336 kez okundu
 
AKPARTİ 7. İLÇE KONGRESİ YAPILDI
- Haberi
AKPARTİ 7. İLÇE KONGRESİ YAPILDI

Ak Parti Banaz ilçe kongresi cumartesi günü gerçekleşti.

Banaz Kültür Sarayı’nda gerçekleşen kongrede mevcut başkan Eşref Çelik yeniden tek aday gösterildi.

Kongre Uşak milletvekilleri ve parti yöneticilerinin katılımıyla başladı. İlk olarak saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kongreyi tebrik videosu izlendi. Ardından divan oluşturuldu.

Kongreye Uşak Milletvekilleri Mehmet Altay ve İsmail Güneş, Ak Parti İl Başkanı Fahrettin Tuğrul, Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Uşak İl Genel Meclisi Başkanı Nuri Demir, bazı ilçe belediye başkanları, il teşkilatı, ilçe başkanları ve partililer katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Ak Parti İlçe Başkanı Eşref Çelik, “Bu göreve yeniden aday gösterildiği için ilçe teşkilatına teşekkür ediyorum, yeni göreve seçilecek yönetim kurulunun hayırlı olmasını diliyorum” diyerek teşekkür etti. Genel kurulda gelir gider tablosu okundu ve oylanarak ibra edildi.

Konuşmaların ardından ilçede iki dönemdir hizmet veren Banaz Belediye Başkanı’nın ilçeye bugüne kadar yaptığı çalışmaları anlatan slayt gösterisi sunuldu. Başkan Zafer Arpacı, katılımcılara hoş geldiniz diyerek kısa bir teşekkür konuşması yaptı.
Ardından sırasıyla Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Uşak Milletvekilleri İsmail Güneş ve Mehmet Altay partilerinin ve hükümetin çalışmaları hakkında bildiler verdiler. Ak Parti İl Başkanı Fahrettin Tuğrul da kongrenin hayırlı olmasını dilediği kısa bir konuşma yaptı. Pandemi sebebiyle protokol konuşmalarının kısa sürdüğü kongrede seçimlere geçildi.
Seçim sonuçlarında yeniden Banaz İlçe Başkanı olan Eşref Çelik’in yeni yönetim kurulu listesi şu şekilde oluştu. Gürkan Arıkan, İbrahim Akarsu, Muzaffer Kara, Orhan Çelik, Şadan Torlak, Nuri Meral, Mustafa Öz, İbrahim Gündüz, Yusuf Karahan, Mehmet Ali Çelik, Fadime Metin, Fatma Özcan, Ramazan Işık ve Mustafa Yalçın seçildi.
Yönetim Kurulu yedek üyeliklerine ise; Gülnaz Durmuş, Yasin Yeter, Menderes Yorulmaz, Ayşe Kızıl, Ahmet Çelik, Musa Güneş, Mesut Türkmen ve Sami Fatih Özdemir seçildiler.
Kongrenin ilçeye hayırlı olmasını dileriz.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: A. Erdal SARIOĞLU
Etiketler: AKPARTİ, 7., İLÇE, KONGRESİ, YAPILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı