Haber Detayı
15 Eylül 2020 - Salı 09:41 Bu haber 375 kez okundu
 
İLÇEMİZDE COVİD-19 DENETİMLERİ SÜRÜYOR
- Haberi
İLÇEMİZDE COVİD-19 DENETİMLERİ SÜRÜYOR

Banaz’da yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında maske denetimi yapıldı. Banaz Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar’ın katıldığı denetimlerde ilçe merkezindeki işletmeler kontrol edildi.

Kaymakam Oğuz Alp Çağlar “tüm yurtta olduğu gibi bizlerde ilçemizde Korona salgınıyla ilgili olarak üstümüze düşen görevi yerine getirmeye çalışıyoruz. Amacımız ilçede bulunan vatandaşlarımızın sağlıklı bir şekilde yaşamlarını sürdürmeleridir.

Bu kapsamda hemen hemen her gün emniyet güçlerimiz denetimlere aralıksız devam etmektedir. Bizler de denetimlere katılmaya özen gösteriyoruz. İnsanları maske takmaları, sosyal mesafe kurallarına ve işletme sahiplerinin işyerlerinde hijyen kurallarına uymaları hususunda uyarılarda bulunuyoruz. Kurallara uymayanlara cezai işlem uygulanıyor. İnşallah ülkemizi saran bu salgından daha duyarlı davranarak kurtulacağız” ifadelerini kullanırken “tedbiri elden bırakmayacağız” dedi.

Kaymakam Oğuz Alp Çağlar’a denetimde Banaz Belediye Başkanı Zafer Arpacı, Emniyet Müdürü Memet Kürşad Çorlu, Banaz İlçe Tarım ve Orman Müdürü İsmail Ünal ve Banaz Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Serdar Akkuş eşlik etti.
Bugüne kadar Banaz ilçesinde maske ve sosyal mesafe kurallarına uymayan 290 kişiye idari para cezası uygulandığı belirtildi.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: Aydın ARSLAN
Etiketler: İLÇEMİZDE, COVİD-19, DENETİMLERİ, SÜRÜYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı