Haber Detayı
25 Ağustos 2020 - Salı 09:18 Bu haber 1677 kez okundu
 
MHP’DE EMİNE BULUT YENİDEN BAŞKAN
- Haberi
MHP’DE EMİNE BULUT YENİDEN BAŞKAN

Milliyetçi Hareket Partisi Banaz ilçe kongresi cumartesi günü yapıldı.

Toplantı Sunal Düğün Salonunda yapıldı.

Toplantıya MHP Uşak İl Başkanı Ayhan Kınden, Uşak Merkez İlçe Başkanı Caner Tıraş, Uşak Kadın Kolları Başkanı Sümeyye Kahraman ve Uşak İl Yönetimi ile partililer katıldı. 

Toplantıda ilk olarak açılış ve yoklama yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunarak faaliyet raporunun incelenmesine geçildi. Raporlar oy birliği ile kabul edildi. 

MHP Uşak İl Başkanı Ayhan Kınden, “Bizim davamıza sahip çıkamayan ve benimsemeyen hiç kimseyi partili olarak kabullenemeyiz. Bizimle yol arkadaşlığı yapacak ülkücü kardeşlerimizin de başımızın üstünde her zaman yeri vardır. Banaz kongremizin hayırlı olmasını dilerken önümüzdeki seçimlerde Banaz ilçesinde 3 hilali dalgalandıracağımızdan hiç şüphemiz olmasın. Emine başkanıma da görevinde başarılar dilerim” dedi. 

Partinin çalışmaları değerlendirildikten sonra seçime geçildi.
Kongrede tek aday olarak seçime giren başkan adayı Emine Bulut, yaptığı konuşmasında şunları dile getirdi. Genel merkezimizin “İstiklal İçin Birlik, İstikbal için Dirlik! Kazanan Türkiye Olacak” sloganıyla başlattığı kongremiz ülkemize, milletimize, ilimize ve ilçemize hayırlara vesile olsun. Allahım birliğimizi ve beraberliğimizi bozdurmasın. Birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenler dün olduğu gibi bugün de var, yarında var olacaktır. Anadolu topraklarında Türk egemenliği olduğu müddetçe içerde vatan hainleri, dışarda da Türk düşmanları hep olacaktır. Şehit kanları ile vatanlaşan bu topraklar ebediyen Türk vatanı olarak kalacaktır.
Sözlerime son verirken Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, Malazgirt’ten İstanbul’un fethine, Çanakkale’den Dumlupınar’a Kurtuluş savaşından bu güne kadar ki tüm şehitlerimizi ve Türk’ün Başbuğu Alparslan Türkeş’i rahmetle, minnetle ve şükranla anıyor hepinize saygılar sunuyorum. Tanrı Türkü korusun ve yüceltsin.
Yapılan seçim sonucunda Emine Bulut, katılımcıların tamamının oyları ile yeniden başkan seçildi. MHP Yönetim kuruluna, Hasan Yalçın, Turgay Oktay, Şükran Ulu, M. Yaşar Öztürk, Mehmet Taşkın, Mustafa Altındağ, Metin Şahin, Hüseyin Dönmez, Gökhan Kaya, Erdoğan Özer, Halil Gümüş, Umut Tıraş, Hasibe Oktay ve Özay Can seçildiler. Seçimin ilçeye ve yeni yönetime hayırlı olmasını dileriz.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: Orhan SUNAL
Etiketler: MHP’DE, EMİNE, BULUT, YENİDEN, BAŞKAN,
Yorumlar
Haber Yazılımı