Haber Detayı
25 Ağustos 2020 - Salı 09:20 Bu haber 1141 kez okundu
 
ÖZKAN YALIM’DAN KAÇAK KAZIYA BASKIN
BAHADIR KÖYÜ ÜSTLERİNDE BİR FİRMA TARAFINDAN SONDAJ YAPILIYOR
- Haberi
ÖZKAN YALIM’DAN KAÇAK KAZIYA BASKIN

Geçen hafta manşetten duyurduğumuz Murat Dağı’nda kaçak kazı iddiaları haberi ses getirdi. CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım; Banaz Bahadır köyü halkından gelen ve gazetemizde yayınlanan haberi değerlendirerek Murat Dağı’nda altın aramak için tesis kuran firmaya ani bir baskın düzenledi. Konuyla ilgili bazı açıklamalarda bulundu.

Uşak Milletvekili Özkan Yalım ve beraberindeki heyet altın madeni arayan firmanın çalışma sahasına giderek analiz için açılan sondaj kuyularını inceledi.

Yalım basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Özkan Yalım; “Murat Dağı’nın eteklerinde yapılan kuyu çalışmalarında beş ile yedi metre kazılan iki kuyuyu tespit ettik tabiki bu kuyuda ne arıyorlar? Şüphelerimiz altın aradıklarından dolayı. Murat Dağı’nın zirvesinde rok makinasının 103 metre derinlikten çıkardığı numuneleri gördük. Makinanın çıkardığı numune toprakta ne kadar altın madeni olduğunu tespit edecek, yani burada yapılacak işlem son zamanlarda altının çok değerli olduğu günlerde şirketlerin ağzının suyunun aktığı bir bölge. Ancak tekrar söylüyoruz maden çıkarılmasından öte maden çıkarılmasına karşı değiliz ancak dünyada maden çıkarılacak en son nokta Murat Dağı’dır.

Ege Bölgesinin havasını ve özellikle suyunu çıkaran Murat Dağı’nda en ufak bir maden şirketinin burada kuyu kazmasına izin vermeyeceğiz” dedi. Yalım en kısa zamanda gerekli hukuki işlemleri başlatacaklarının da altını çizdi. Özkan Yalım; “Daha önce Gediz Kütahya’da biz sonradan müdahil olmuştuk ve başarıya ulaştık gördüğünüz gibi şimdi yolun başındayız duyarlı olan tüm vatandaşlarımızın desteği ile Murat Dağı’nda maden çıkarılmasını engelleyeceğiz!” dedi.

Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: A. Erdal SARIOĞLU
Etiketler: ÖZKAN, YALIM’DAN, KAÇAK, KAZIYA, BASKIN,
Yorumlar
Haber Yazılımı