Haber Detayı
09 Haziran 2020 - Salı 08:52 Bu haber 430 kez okundu
 
UŞAK’TA KIZILAY KAN BAĞIŞ ARACI TÖRENLE HİZMETE GİRDİ
- Haberi
UŞAK’TA KIZILAY KAN BAĞIŞ ARACI TÖRENLE HİZMETE GİRDİ

Vali Funda Kocabıyık, Türk Kızılay Güney Ege Bölge Kan Merkezi Müdürlüğü tarafından ilimize tahsis edilen teknolojik donanıma ve pek çok özelliğe sahip kan bağış aracının hizmete alınmasıyla ilgili törene katıldı.

Tritoğlu Parkı’nda ki törende konuşan Vali Funda Kocabıyık, kan bağışının önemine değinerek vatandaşlara çağrıda bulundu.

Uşak’ın nüfusunun yüzde 6’sının kan bağışçısı olduğunu, bu oranın Türkiye ortalamasının üzerinde olduğunu belirten Vali Funda Kocabıyık, “Kan vücutta oksijeni, besin maddelerini, hormonları, vitaminleri ve antikorları dokulara taşıyan; karbondioksiti ve atık maddeleri vücuttan uzaklaştıran yaşamsal sıvıdır. Neredeyse her gün vatandaşlarımız çeşitli kaza, yaralanma ve tıbbi operasyon gibi durumlarla karşı karşıya kalmaktadır.

Bu noktada, kan ihtiyacı hayati önem taşımaktadır. Özellikle içinde bulunduğumuz pandemi sürecinde kan bağışıyla ilgili daha duyarlı davranmalıyız. Kan stoklarında azalmanın yaşanmaması için kan bağışına daha çok önem vermeliyiz. Tüm vatandaşlarımızı iyilik ve tedavi bekleyen hastalarımız için kan bağışı yapmaya davet ediyor; hastalarımıza yüce Allah’tan acil şifalar diliyorum” dedi.
Konuşmanın ardından kan bağış aracının açılışını gerçekleştiren Vali Funda Kocabıyık aracı gezerek bilgi aldı.
Törene AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş, Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Vali Yardımcısı Hüseyin Demirbaş ve Kızılay yetkilileri katıldı.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: A. Erkin SARIOĞLU
Etiketler: UŞAK’TA, KIZILAY, KAN, BAĞIŞ, ARACI, TÖRENLE, HİZMETE, GİRDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı