Haber Detayı
02 Haziran 2020 - Salı 10:24 Bu haber 928 kez okundu
 
UŞAK’TA MESİRE ALANINA 100 BİN KURBAĞA BIRAKILDI
• Uşak’ta Clandras Köprüsü ve mesire alanına 100 Bin kurbağa yavrusu bırakıldı.
- Haberi
UŞAK’TA MESİRE ALANINA 100 BİN KURBAĞA BIRAKILDI

Karahallı ilçesinde bulunan tarihi Clandras Köprüsü ve mesire alanında yaşanan sinek sorunun çözümü için 100 Bin kurbağa yavrusu bırakıldı. 

Karahallı Kaymakamlığı tarafından temin edilen kurbağa yavrularını dereye bıraktıktan sonra açıklamalarda bulunan Vali Funda Kocabıyık; Uşak'ın en önemli turizm destinasyonları arasında bulunan Karahallı ilçemizdeki tarihi Clandras Köprüsü ve mesire alanında uzun yıllardır sinek sorunu yaşandığını ifade ederek, sorunun çözümü için bölgedeki kurbağa popülasyonunun artırılması yönünde çalışma yapıldığını kaydetti. 

Karahallı Kaymakamlığı tarafından 100 bin adet kurbağa yavrusu temin edildiğini dile getiren Vali Funda Kocabıyık, "Geçtiğimiz aylarda sinek sorununu ortadan kaldırmak için bölgedeki kurbağa popülasyonunun artırılması yönünde çalışma yapılması talimatını vermiştim. Karahallı Kaymakamlığımız, Akdeniz Su Ürünleri Araştırma Üretme ve Eğitim Enstitüsü Müdürlüğü’nden 100 Bin adet kurbağa yavrusu temin etti. Bugün kurbağa yavrularını dere boyunca 5 kilometre uzunluğundaki alana bıraktık. Kısa süre içinde bölgedeki sinek sorununun çözüleceğini ümit ediyorum. Kentimize ve turizmimize hayırlı olsun" dedi. 

Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör: Orhan SUNAL
Etiketler: UŞAK’TA, MESİRE, ALANINA, 100, BİN, KURBAĞA, BIRAKILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı