Haber Detayı
08 Eylül 2020 - Salı 09:44 Bu haber 439 kez okundu
 
VALİ FUNDA KOCABIYIK SERTİFİKA TÖRENİNE KATILDI
- Haberi
VALİ FUNDA KOCABIYIK  SERTİFİKA TÖRENİNE KATILDI

• Vali Funda Kocabıyık Sivaslı ilçesinde düzenlenen seracılık ve halı-kilim dokuma kursları sertifika törenine katıldı.

Pınarbaşı Beldesinde düzenlenen sertifika töreni öncesi kursiyerler tarafından üretilen ürünleri inceleyen Vali Funda Kocabıyık, Sivaslı Kaymakamı Semih Cembekli'den bilgi aldı.

Kursların Sivaslı Kaymakamlığı tarafından ilçede kadın istihdamını arttırmaya yönelik düzenlendiğini ifade den Vali Funda Kocabıyık, " Millî Eğitim Müdürlüğümüz ile İŞKUR tarafından desteklenen seracılık ve halı-kilim dokuma kurslarını başarıyla bitiren kadınlarımızla bir araya gelmekten dolayı mutlu oldum. Kursiyerlerimizin kökboyası iplerden dokuduğu son halıyı tezgâhtan ayırmak bana nasip oldu. Sivaslı’da bugüne kadar düzenlenen kurslarda toplam 89 kadınımız halı-kilim dokuma kursunu, 75 kadınımız ise seracılık kursunu tamamladı. Kursları tamamlayan kadınlarımızın üretime başlamaları çok önemli, biz de bu konuda kadınlarımıza destek olacağız. İstihdamı artırmaya yönelik çok sayıda kurs il genelinde sürüyor. Kurslara katılımı artırmayı amaçlıyoruz. Ev ekonomilerine katkı sağlamak, üretmek isteyen herkesi kurslarımıza bekliyoruz" dedi. 
Konuşmasının ardından kursları başarıyla tamam kursiyerlerin sertifikalarını takdim eden Vali Funda Kocabıyık daha sonra Sivaslı Evrenli Doğal Parkı incelemelerde bulundu. 
Sivaslı Kaymakamlığı ve Sivaslı Belediyesi tarafından yeniden düzenlenen parkı gezen Vali Funda Kocabıyık, Kaymakam Semih Cembekli ve Belediye Başkanı Hürriyet Şafak'tan yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı. 
Sivaslı Evrenli Doğal Parkı'nda vatandaşların gönül rahatlığıyla vakit geçirebileceği oldukça keyifli bir alan hâline getirildiğini ifade eden Vali Funda Kocabıyık "Park, vatandaşlarımızın tüm ihtiyaçları düşünülerek yenilendi. Hemşehrilerimiz her şeyin en güzeline layık. Emeği geçenleri kutluyorum" dedi.
Kaynak: (Yeşil Banaz) - Yeşil Banaz Gazetesi Editör:
Etiketler: VALİ, FUNDA, KOCABIYIK, , SERTİFİKA, TÖRENİNE, KATILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı